Senua’s Saga: Hellblade 2 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Yakında çıkacak olan Xbox platformuna özel aksiyon oyunu Senua’s Saga: Hellblade 2 için çıkış tarihi Xbox Developer_Direct 2024 sunumunda duyuruldu. Oyunun Ninja Theory’deki geliştirme ekibi, oyunun nasıl ilerlediğini ve bunu sürükleyici bir deneyim haline getirmek için kullandıkları araçları gösterirken aynı zamanda oyunun işleyişine daha fazla bakış sundu.

Ninja Theory, Senua’nın daha fazla psikoz deneyimi yaşarken “içgüdüsel dövüş ve çapraz oyun” içeren devam oyununda oyunun çok daha acımasız olacağını söylüyor. Hkaye 10. yüzyıl İzlanda topraklarından geçecek ancak oyuncuların Senua’nın gözünden göreceği birçok değiştirilmiş doğaüstü manzara da olacak. Stüdyo, oyuncuların gördüğü ve deneyimlediği unsurları belirlemek için tıp uzmanlarıyla ve psikoz konusunda gerçek deneyime sahip kişilerle çalıştı. İşitsel halüsinasyonların kullanımına yardımcı olacak şekilde çift sesli sesin kullanımı da genişletildi.

Senua’s Saga: Hellblade 2 de orijinal oyunla aynı uzunlukta olacak ve oyuncunun hızına bağlı olarak 8-9 saat civarında sürebilecek.

Senua’s Saga: Hellblade 2, 21 Mayıs 2024 tarihinde Xbox Series X|S konsollarının yanı sıra Steam ve Microsoft Store üzerinden PC’ye çıkıyor. Xbox ve PC Game Pass aboneleri de oyunu ilk günden oynayabilecek.

Aşağıdaki Xbox Developer_Direct 2024 sunumundan oyun hakkındaki son görüntüleri izleyebilirsiniz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx