Reddit Bir Kez Daha Halka Arza Hazırlanıyor

2005 yılında bugün şirketin CEO’su olan Steve Huffman tarafından kurulan Reddit, halka arza hazırlanıyor. Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarının başında gelen Reddit, 2021 yılında da halka arz süreci başlatmıştı. Fakat o dönem, halka arz süreci planlandığı şekilde tamamlanamamıştı. Böylece şirket 2022 yılında yatırım bankaları ile temasa geçmiş, ancak bu girişimler de olumlu sonuçlanmamıştı. Bloomberg’in haberine göre Reddit yeniden halka arza hazırlanıyor! 

İşte detaylar…

Kaynak: https://www.bloomberg.com/news/articl…

İlk kez 2021 yılında halka arz girişiminde bulunan Reddit, borsada yerini almak için yeniden harekete geçti!

Gelin, dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Reddit’in geçmiş yıllardaki halka arz girişimlerini hatırlayalım. ??

Reddit, 2021 yılında halka arz süreci için düğmeye basmıştı. Aynı yıl Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) bir takım belgeler sunulmuş, fakat halka arz süreci tamamlanamamıştı.

Bu halka arz girişiminden sonra 2022 yılında yeniden harekete geçtiği öğrenilen şirketin, Morgan Stanley (MS) ve Goldman Sachs (GS) gibi yatırım bankaları ile temasa geçtiği biliniyor.

Bloomberg News’in geçtiğimiz yıl yayınlanan haberine göre Reddit, 2022 yılında listeleme için Morgan Stanley ve Goldman Sachs Group Inc. ile çalıştığı sırada 15 milyar dolara kadar bir değerleme düşünülüyordu.

2022 yılında yapılan bu çalışmaların ardından, Reddit’in kaç milyar dolarlık bir değerleme ile borsaya gireceği yatırımcılar tarafından merak ediliyor.

Potansiyel yatırımcılarla görüşen Reddit, 2024 yılının ilk çeyreğinde borsaya girmeyi planlıyor!

Bloomberg’in konuya aşina kaynaklara dayandırılan haberine göre Reddit, halka arz çalışmaları kapsamında potansiyel yatırımcılarla görüşmeye başladı. Şirket yetkililerinden ise henüz konuya ilişkin net bir açıklama gelmedi. 

Şimdi pek çok yatırımcı, halka arz için yeniden harekete geçtiği konuşulan şirketin Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yapacağı resmi başvuruyu ve ABD’li yetkililerin alacağı kararları bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx