Müslüm Özdemir kimdir? Şehit Müslüm Özdemir nerelidir?

Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde çıkan çatışmada şehit oldu. Özdemir’in şehadet haberi tüm Türkiye’yi üzdü, haber sonrası Müslüm Özdemir’in hayatı merak konusu oldu. Peki, Şehit Müslüm Özdemir kimdir? Müslüm Özdemir nerelidir? Müslüm Özdemir kaç yaşında? İşte, Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir hakkında merak edilen detaylar.

MÜSLÜM ÖZDEMİR KAÇ YAŞINDA?

Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir, Ali-Ümmihani Özdemir çiftinin evladı olarak Kahramanmaraş Merkez Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Şerefoğlu Mahallesi’nde dünyaya geldi. Dulkadiroğlu kaymakamı Fatih Çelikkaya tarafından şehadet haberi verilen ailesi yaşadığı çadırda derin bir üzüntüye boğuldu.

Üç kardeş olan Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir’in ailesinin yaşadığı çadıra Türk bayrakları asıldı.

Ailenin komşularından Nazire Keskin, şehit Müslüm Özdemir’in hayalini paylaşarak, “Çocuğun hayali ‘Evlenmeden önce size bir ev alacağım’ demiş. Bekardı, askere gitti, çok terbiyeli bir çocuktu, asil bir çocuktu. Evleri 2 katlıydı, amcaları üst katta oturuyordu, alt katta da bunlar oturuyordu. Depremde de ev gitti. Çadırda yaşıyorlardı.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir