Meteoroloji’den ‘toz taşınımı’ uyarısı

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre, bu gece Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Gaziantep, yarın sabah saatlerinde itibaren ise Kahramanmaraş çevreleri ile Kayseri ve Adana, Hatay’ın bazı bölgelerinde yer yer çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Açıklamada, Doğu Akdeniz’in doğusu ile Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında toz taşınımı beklendiği ifade edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden, yurdun bazı bölgelerinde kuvvetli yağış ve toz taşınımı beklendiği bildirildi.

Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, bu gece saatlerinden sonra Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Gaziantep, yarın sabah saatlerinden itibaren ise Kahramanmaraş çevreleri ile Kayseri’nin güney ve doğusunda kuvvetli, Adana’nın doğu ilçeleri ile Hatay kıyılarında yer yer çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak etkili olacak.

Yağış nedeniyle sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Toz taşınımı bekliyor

Ayrıca, bu gece saatlerinden sonra Doğu Akdeniz’in doğusu ile Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında toz taşınımı bekleniyor.

Bu nedenle, görüş mesafesin düşmesi, hava kalitesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx