Maçoğlu’na Kadıköy’de sürpriz! ‘İmamoğlu böyle olmalı diyordu’ dedi, adayı açıkladı

31 Mart yerel seçimleri öncesinde siyasi partiler aday belirleme çalışmalarını sürdürüyor. CHP’nin birçok il ve ilçe adayı belli olurken, TKP’den Mehmet Maçoğlu’nun adaylığını koyduğu Kadıköy’de hangi ismi aday çıkaracağı merak konusu oldu. Kulislerde CHP’nin Tülin Hadi ismi üzerinde durduğu konuşuluyor.

KADIKÖY’DE MAÇOĞLU SÜRPRİZİ

Kamuoyunda “Komünist Başkan” olarak tanınan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, 31 Mart’taki yerel seçimlerde İstanbul Kadıköy’den Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) belediye başkan adayı oldu. CHP’nin kalesi olarak görülen Kadıköy’de, TKP’nin Maçoğlu’nu aday çıkarması, oyların bölünebileceği söylentilerini ortaya çıkardı. Bu sebeple CHP’nin Kadıköy için belirleyeceği isim merakla beklenir oldu.

CHP, TÜLİN HADİ İSMİNE YAKIN

Gazeteci Barış Yarkadaş, CHP’nin ise Kadıköy’de Mimar Tülin Hadi’yi aday göstereceğini söyledi.  

Yarkadaş verdiği kulis bilgisinde “Kadıköy için birçok isim analiz edildi, araştırmalar yapıldı. Benim cuma günü edindiğim bilgiye göre CHP’nin Kadıköy adaylığı için mimar Tülin Hadi ismi düşünülüyor. Tülin Hadi, mimar, aynı zamanda İmamoğlu İBB’yi kazandıktan sonra Kent Konseyi başkanlığını yaptı, bir yıl bu görevi yaptı. İki üniversitede öğretim üyeliği yapıyor. Caddebostanlı, Kadıköylü bir isim. CHP kulislerinde ilk kez duyacağınız isim bu. İmamoğlu, Kadıköy için “kentle ilgili ve kadın olmalı” diyordu.” dedi.

TÜLİN HADİ KİMDİR?

Tülin Hadi 1969 yılında İstanbul’da doğdu. Orta eğitimini 1987 yılında Saint Michel Fransız Lisesi’nde tamamlayan Hadi, İTÜ Mimarlık Fakültesi’ni bitirdikten sonra, bir süre Londra’da Bernard Blauel’in ofisinde ve daha sonra bir süre Turgut Cansever ile çalıştı. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx