Bu Hafta, Kripto Paralar İçin Bu 26 Gelişmeye Dikkat!

Kripto para dünyası gelişmeye ve olgunlaşmaya devam ederken, önümüzdeki hafta yatırımcılar ve meraklılar için dinamik bir hafta olacağa benziyor. İşte dikkat edilmesi gereken önemli olaylar ve piyasa göstergeleri…

Kripto para birimleri için bu gelişmeler kritik

Hafta, Çin’in resmi tatile girmesiyle başlıyor. Dünyanın en büyük kripto piyasalarından birinde ticaret faaliyetlerindeki bu duraklama küresel fiyatları ve işlem hacimlerini etkileyebilir. Bir diğer önemli gelişme ise dokuz adet vadeli Borsa Yatırım Fonunun (ETF) piyasaya sürülmesi. Bunlar arasında ETH ve BTC+ETH Eşit Ağırlık ETF’lerinin, kripto varlıklarını çeşitlendirmek isteyen yatırımcılardan büyük ilgi görmesi beklenmekte. Amerika Birleşik Devletleri’nde ekonomik veriler yakından takip edilecek. TSİ 16:45’te ABD İmalat Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) açıklanacak ve bir önceki okuma olan 47,9’dan hafif bir artışla 48,9 bekleniyor.

Yine Pazartesi günü bunu takiben, ABD ISM PMI 17:00’de 47.8 beklentisiyle, bir önceki 47.6 okumasına göre hafif bir iyileşme ile açıklanacak. Bu göstergeler yatırımcı duyarlılığını ve piyasa hareketlerini etkileyebilir. Ayrıca, FED, günün ilerleyen saatlerinde, 18:00’de Harker ve Barr ve 20:30’da Williams da dahil olmak üzere konuşması planlanan birkaç önemli figürü var. Bu kişilerin açıklamaları ve görüşleri, merkez bankasının para politikası konusundaki tutumu ve bunun kripto para piyasası üzerindeki potansiyel etkisi hakkında değerli ipuçları sağlayabilir.

Salı, Çarşamba da oldukça yoğun

Salı günü, finans dünyası dikkatini FED yetkililerinin konuşmalarına çeviriyor. Saat 02:30’da Fed/Mester konuşma yapacak ve açıklamaları merkez bankasının ekonomik koşullar ve enflasyona bakış açısına ışık tutabilir ve bu da kripto para alanına yansıyabilir. Ayrıca, ABD İş Açıkları ve İşgücü Devir Anketi (JOLTS) verileri, işgücü piyasasının gücünü yansıtan 8,883 milyon beklenen rakamla saat 17:00’de açıklanacak. Bu arada, 16,25 milyon dolar tutarındaki SUI kilit açılışı ve toplam 4,25 milyon dolar tutarındaki DYDX kilit açılışı da kripto topluluğunda dikkat çekecek. Genel kilit açma etkinliklerini Kriptokoin.com olarak hazırladığımız bu yazımızda bulabilirsiniz.

Çarşamba günü ise yatırımcılar, bir önceki 177.000’den 155.000’e düşmesi beklenen ABD ADP Tarım Dışı İstihdam Değişikliği’nin 15:15’te açıklanmasını yakından takip edecek. Bu veriler, ABD iş piyasasının sağlığı hakkında fikir verir ve kripto piyasası duyarlılığını etkileyebilir. Ayrıca, 16:45’te açıklanacak olan ve 50.2 değerini alması beklenen ABD Hizmetler PMI verisi de ekonomik büyüme ve tüketici duyarlılığına ilişkin göstergeler açısından incelenecektir.

Haftanın sonu, birçok gelişme dikkat çekiyor

Perşembe günü TSİ 15:30’da açıklanacak İşsizlik Maaşı Başvuruları ile ABD ekonomisi hakkında daha fazla bilgi edinilecek. Önceki veriler 204.000 başvuru olduğunu gösteriyordu ve bu haftanın rakamları işgücü piyasasında istikrar veya dalgalanma işaretleri açısından yakından izlenecek. Mester, Daly ve Barr’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda FED yetkilisinin akşam saatlerinde konuşma yapması planlanıyor. Bu yetkililerin yorumları, kripto para dünyasında gezinen yatırımcılar için değerli bir rehberlik sağlayabilir. Son olarak, Ethereum ekosisteminde Ethereum’un fiyatını ve piyasa duyarlılığını etkileyebilecek yeni gelişmeler ve yenilikler getirme potansiyeline sahip ETHMilan Etkinliği gerçekleşecek.

Hafta, ABD işgücü piyasasına odaklanarak sona eriyor. Ortalama Saatlik Kazançlar TSİ 15:30’da açıklanacak ve bir önceki %0,2’lik artışın biraz üzerinde %0,3’lük bir artış bekleniyor. Eş zamanlı olarak, merakla beklenen ABD Tarım Dışı İstihdam verisinin, bir önceki 187.000’in ardından 163.000’lik bir projeksiyonla açıklanması bekleniyor. Bir önceki %3,8’e kıyasla %3,7 olarak öngörülen ABD İşsizlik Oranı da yakından izlenecek. Bu istihdam rakamları, ABD ekonomisinin genel sağlığını yansıttığı ve yatırımcı duyarlılığını etkileyebileceği için kripto para piyasalarını önemli ölçüde etkileyebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx