Başörtülü annenin evladı Türkiye’nin ilk astronotu oldu… 28 Şubat argümanı yerle bir!

  • HABER7

Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın uzay yolculuğunun başlamasına sayılı saatler kalırken, AK Parti iktidarının uzay programının başarıyla sürdürülmesinin bir örneği daha hayata geçiriliyor.

Bu haklı gururu yaşayanlar arasında, Gezeravcı’nın ailesi de yer alıyor.

Alper Gezeravcı’nın annesi Sıddıka Gezeravcı, babası Ali Gezeravcı, kardeşi Murat Gezeravcı, yengesi Hilal Gezeravcı ve yeğeni Karan Gezeravcı, mutluluğunu basın mensuplarıyla paylaştı. Anadolu Ajansı’na konuşan aile fertlerinden anne Sıddıka Gezeravcı, “Uçak gördüğünde anneannesine ‘ben bu uçağın şoförü olacağım’ demiş. Hep, ‘ben büyüyünce pilot olacağım’ diyordu.” ifadelerini kullandı.

Babası Ali Gezeravcı oğlunun astronot olmasının kendileri için de sürpriz olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TEKNOFEST’teki açıklamasıyla bu sürprize şahitlik ettiklerini aktardı.

Kardeşi Murat Gezeravcı da “Onun başarıları bizleri her zaman gururlandırıyordu. Bizler her zaman kendisiyle gurur duyduk, onun yanında bulunmaya çalıştık. Bütün çocuklarımıza ve gençlerimize de örnek olacağını düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

‘BAŞÖRTÜSÜ TAKINCA UZAYA MI ÇIKACAK’ DİYE ALAY EDİYORLARDI

Annesi ve yengesi tesettürlü olan ilk Türk astronotu Alper Gezeravcı, 28 Şubat zihniyetinin temel argümanlarından birini çökertmiş oldu.

Yazar Ferhat Murat, konuya ilişkin şu yorumu yaptı:

UZAYA MEKİK GÖNDERDİLER DE BAŞÖRTÜSÜNE Mİ TAKILDI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2013 yılındaki konuşması yeniden gündem oldu. Başkan Erdoğan, “Başörtüsüne gericilik dediler. Bunlar uzaya mekik gönderdiler de başörtüsünün ucuna mı takıldı? Hızlı tren yaptılar da başörtüsü bu treni raydan mı çıkardı? Marmaray inşa ettiler de başörtüsü tüneli mi tıkadı?” demişti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx