Aleyna Tilki içini döktü: Bir dönem param bayağı azaldı

‘Sen Olsan Bari’, ‘Yalnız Çiçek’, ‘Cevapsız Çınlama’ gibi şarkılarıyla tanınan 22 yaşındaki Aleyna Tilki, hem kariyeriyle hem de özel hayatıyla ilgili adından sıkça söz ettiriyor.

Son olarak Serdar Ortaç’ın ‘Ayrı Gitme’sini seslendiren Tilki, sosyal medyada takipçilerine içini döktü.

“DEDİKLERİNİ YAPSAYDIM KAYBOLACAKTIM”

Şöhreti yakaladığı dönemde çevresindekilerin “Aleyna ün varken devam et, durma kaybolursun” dediğini söyleyen Tilki, “Dediklerini yapsaydım, istemediğim şekilde devam etseydim asıl kaybolacaktım. Bazı şeylere ‘durun, karışmayın’ dedim. Asla umursamadım, durdum. Kendimi kazandım” dedi.

“BİR SÜRÜ ARKADAŞ ELEDİM”

Geçen sene depresyona girdiğini belirten Tilki, “Gün geçtikçe hayatımda başka başka duygular da yaşadım. Arkadaşlarımla çok güzel günler geçirdim. Sonra böyle kimseyi görmek istemediğim günler de oldu. Kendime mutluyken de mutsuzken de beni kabul edecek arkadaşlar seçtim. Bir sürü arkadaş eledim” diye konuştu.

“MEZARLIKLARDA VAKİT GEÇİRMEYİ ÇOK SEVDİM”

Sanatçı dostu Haluk Akakçe’nin ölüm haberini aldığı için çok üzgün olduğunu belirten Tilki, “Varoluşçuluk felsefesini de seviyorum. Başımıza bir şey gelebilir, birini kaybedebiliriz. Bunların hepsi doğal şeyler. O yüzden ölümü anlayan bir tarafım var. Mezarlıklarda vakit geçirmeyi çok sevdim. Çünkü beni sıfır noktasına götüren bir yer” dedi.

“PARA KAZANMAK UMURUMDA DEĞİL’ DİYORDUM”

Konserlere çıkmadığı dönem parasız kaldığını da itiraf eden Tilki, “Bir dönem konserlerime ara verdim çünkü canım istemedi. Sektördekiler ‘Aleyna parasız kalmamalısın, çalışmaya devam etmek zorundasın’ gibi şeyler söylüyorlardı. Ben de çalışmak istemiyordum. Ve para beni tehdit edecek bir unsur olmuyordu. ‘Para kazanmak benim umurumda değil’ diyordum. Ve şu anda bir sırt çantasıyla da hayatımı geçindirebilirim. Yaşım genç. Canım isterse gidip başka bir iş de yapabilirim. Hatta kendi playlist’imi çalıp kokteyl yapıp çalışmak istediğim mekânlar bile oldu. Konserlerim olacak tabii. Şu anda da çıkmak istiyorum. Hatta konserlere çıkmadığım bir dönem paramın bayağı azaldığı olmuştu. O zaman bile onun olmayışıyla eğlendiğim oluyordu. Sokakta o kadar çaresiz insanlar var ki benim bulunduğum durum hiçbir şey” ifadelerini kullandı.

SEZEN AKSU’NUN NASİHATI

2018 yılında Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni’nde ‘en iyi pop kadın şarkıcı’ ödülünü kazanan Tilki, o dönem Sezen Aksu’nun kendisini arayıp nasihat verdiğini anlattı: “Törende ‘Gerçek Aleyna’yı göstermek istiyorum’ dedim. O konuşmam olay olmuştu. Sezen Aksu beni aradı, ‘Anlatmak istediklerini şarkı yazarak anlat’ dedi. Ben de duygularımı şarkıyla anlatmaya karar verdim. Daha az konuşan biri olmaya başladım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx