ABD’liler LGBTQ destekçisi markaları tercih ediyor

Bu yıl ABD’de LGBTQ haklarını kısıtlayan neredeyse 500 yasa tasarısı sunuldu; bu rakam, son beş yılın toplamından daha fazla. Sunulan yasa tasarılarından ise 86’sı kabul edildi.

LGBTQ yanlısı politikalara sahip şirketler için artık mesele muhafazakar tepkiyle karşılaşıp karşılaşmayacakları değil, ne zaman karşılaşacakları.

ABD’li yetişkinlerin %7,2’sinin kendisini LGBTQ olarak tanımladığı göz önüne alındığında, politik açıdan çekingen şirketler onlara hizmet vermeyerek tartışmalardan kaçınmaya çalışabilir.

Yatırım danışmanı LGBT Capital’e göre, dünya çapında LGBTQ bireylerin satın alma gücü tahminen 3,9 trilyon dolar. Danışmanlık firması Edelman tarafından yapılan bir anket , Amerikalıların LGBTQ yanlısı markaları destekleme olasılığının iki kat, onlar için çalışma olasılığının ise 4,5 kat daha fazla olduğunu ortaya çıkardı.

Y kuşağının ve Z kuşağının kendilerini LGBTQ olarak tanımlama olasılıkları eski kuşaklara göre daha yüksek.

ABD’de işveren tarafından sağlanan sağlık planlarının yaklaşık 4’te 1’i, bazı cinsiyet onaylayıcı bakımları kapsıyor. Bu yılın başlarında iş arama şirketi Indeed Inc., kısıtlayıcı yasalara sahip bir eyaletten ayrılmak isteyen trans çalışanlara veya trans çocukları olan kişilere 10.000 ABD doları tutarında yer değiştirme ücreti teklif etti . Şu ana kadar pek çok kişi bu teklifi kabul etti.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx