Yeni Şafak’ın hedef aldığı Mevlüt Uysal Odatv’ye konuştu: Üzerimden mesaj veriliyor

Yeni Şafak gazetesi eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ı hedef alan bir haberi manşetine taşıdı.

İmzasız olarak yayınlanan haberde Mevlüt Uysal’ın yolsuzluk yaptığı ifade edildi.

Haberde, Mevlüt Uysal’ın hukukçu kimliğini ve eski İBB Başkanlığı unvanını kullanarak HSK ve Danıştay’da bazı isimleri etki altına aldığı ifade edildi.

Mevlüt Uysal’ın bakanlıktaki ve bürokrasideki bağlantıları aracılığıyla hukuksuz ve kanunsuz taleplerde bulunduğu belirtilirken, haksız menfaat ve kazanç sağlandığı yine Yeni Şafak’ın iddiaları arasında yer aldı.

Yeni Şafak, Mevlüt Uysal’ın özellikle adrese teslim ihaleler düzenlediğini ve yargıyı bazı kararları almaya zorlarken devletin en üst düzey isimlerini kullanmaktan çekinmediği belirtildi.

MEVLÜT UYSAL ODATV’YE KONUŞTU

Yeni Şafak’ın hedef almasının ardından Mevlüt Uysal Odatv’ye konuştu.

Mevlüt Uysal, kendisi üzerinden birilerine mesaj verilmek istendiğini ve haberle ilgili de suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Mevlüt Uysal, “Kime mesaj verilmek isteniyor” şeklindeki sorumuza ise yanıt vermedi.

Mevlüt Uysal, Odatv’ye yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Ben bu haberden hiçbir şey anlamadım. Ben neticede Ankara’ya gitmiş değilim. Hiçbir bakanlığın önünden geçmiş değilim. Öyle de bir durum yok. Danıştay yargıtay demişler. Mesleğim avukatlık. Ama ondan sonraki süreçte hiçbir şey yapmadım. Avulatlık yapmıyorum. Haberi yapmışlar ama benimle de hiç konuşmadılar. Tahminim konu ben değilim. Haber de imzasız. Haberle ilgili suç duyurusunda bulunacağım. İspatını koymak zorundalar.”

Uğur Can Biçer
Odatv.com

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.