Viking FK kalecisi Patrik Gunnarsson’ın kale direklerini daralttığı sav edildi

Norveç’in en üst seviye futbol ligi Eliteserien’de Viking FK ile HamKam ortasında oynanan maçta Patrik Gunnarsson’ın kale direklerini daralttığının görülmesi tartışmalara yol açtı. Viking FK kalecisi Patrik Gunnarsson, kadrosunun iç saha maçlarının her birinde kalesinin boyutunu 15-20 santimetre küçültmekle suçlandı.

Viking FK’den Gunnarsson, geçtiğimiz hafta HamKam’a karşı oynadıkları maçın başlamasından evvel şu anda toplumsal medyada dolaşan bir görüntüde kale direklerini daraltırken görüldü.

Norveçli haber kuruluşu Aftenbladet‘e nazaran, kale direkleri en az 15-20 santimetre içeriye kaydırıldı. Bu formda Viking FK’nin HamKam’a karşı değerli bir avantaj sağladığına inanılıyor.

 
 

Görüntü: twitter- @seb_trs

Gunnarsson, HamKam’a karşı oynadıkları maçtan evvel haksız bir avantaj elde etmek için kale direklerini taammüden daralttığı tezlerini yalanladı. 21 yaşındaki İzlandalı, maç öncesi ritüellerini yerine getirdiğini belirterek, maçtan evvel direkleri tekmelemenin kendisini rahatlattığını da kelamlarına ekledi. Fakat toplumsal medyadaki birçok kişi, Gunnarsson’un genişliği kısaltmak için kale direklerini kasıtlı olarak içe kaydırdığına inanıyor.

Gunnarsson, tartışma hakkında “Bu yalnızca maç öncesi bir ritüelim. Bu da beni rahat hissettiriyor. Bundan fazlası değil. Yalnızca parmaklıkları biraz tekmeliyorum” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.