Uçuş vazifelisi uyardı: “Uçakta musluk suyu ve sandviç tüketmek zararlı”

Uçuş vazifelisi bir bayan, uçakta yolcuların asla “sipariş vermemesi” gereken şeyleri paylaştı.

Yıllardır uçuş vazifelisi olarak çalışan Celina Bedding, yolcuların, ne kıymetine olursa olsun musluk suyundan ve uçak yemeklerinden kaçınmaları gerektiğini söyledi.

Express’e konuşan uçuş vazifelisi Bedding, “İster sık ​​ister orta sıra ister dönemlik uçan tüm yolcular için, şunu söylemek isterim: ‘Uçak tuvaletindeki musluktan asla su içmeyin’ ihtarında bulundu.

Uçuş vazifelisi, “Birçok araştırma, musluk suyundan içmenin hijyenik olmadığını gösterdi” derken yemek konusunda insanlara “olabildiğince uçak yemeklerinden uzak durmalarını” tavsiye etti.

NEDEN UÇAK YEMEKLERİ ÖNERİLMİYOR?

Bedding, uçak yemeklerinin, bilhassa jambonlu, peynirli tostlar ve öteki hazır sandviçlerin muazzam ölçüde tuz içerdiğini açıkladı.

Bu oran, süpermarketlerde satın aldığımız birden fazla hazır yemekten daha yüksek, pekala havayolları neden sıcak yemeklere ve sandviçlere bu kadar çok tuz ekliyor?

Uçuş vazifelisi, “Bunun ardındaki neden, kabin basıncı nedeniyle tat alma duyumuzun yaklaşık yüzde 30’unu kaybetmemizdir.”

“Yani havayolları için yemek hazırlayan şirketler, 40.000 fitte hoş bir tada sahip olmak için ona çok daha fazla tuz ekliyor.”

“Öyleyse bunlardan ne kadar çok kaçınabilirseniz o kadar iyi!” diyerek uyardı. Bedding, bunlar yerine salata yahut meyve sipariş edebileceğini ve bol bol su içmenizi öneriyor.

 

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.