Twitter’dan yeni özellik: Görünmez tweet atılabilecek

Dünyanın en tanınan mikroblog platformu Twitter’ın test basamağındaki yeni bir özelliği ortaya çıktı. Bu özellik, kullanıcıların zımnî tweetler atabilmelerine imkan tanıyacak.

Bir tweet attığınızda, o tweet akış sayfasında ve profilde görünmüyor. TRT Haber’de yer alan bilgilere nazaran kullanıcılar, kelam konusu paylaşımlara sadece kontaklar aracılığıyla ulaşabilecekler. Paylaşıma ulaşan kullanıcılar cevap verirlerse, gizlenmiş tweet bu kere arama sonuçları sayfasında görünmeye başlayacak.

ORTAK TWEET ÖZELLİĞİ TEST EDİLİYOR

Twitter, iki hesabın birlikte paylaşım yaparak ‘ortak tweet’ atmasına imkan tanıyan bir özelliği test etmeye başladı. CoTweets özelliği, iki hesabın bir tweet’i birlikte yazmasına ve her ikisinin de tek bir tweet’te etiketlenmesine imkan tanıyor.

Twitter sözcüsü Joseph J. Nuñez, yaptığı açıklamada, “İnsanların ve markaların büyümek ve yeni kitlelere ulaşmak ve öbür hesaplarla işbirliklerini güçlendirmek için bu özelliği nasıl kullanabileceğini öğrenmek için hudutlu bir müddet için CoTweet’leri test ediyoruz” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.