Sulama kanalında kayıp genci arayan su altı polisleri, hırsızları suçüstü yakaladı

Merkez Yüreğir ilçesi Koza Mahallesi’ndeki Devlet Su İşleri’ne (DSİ) bağlı sulama kanalına düşen yeğenini kurtarmak için suya atlayan lakin akıntıda kaybolan Suriye asıllı Mahmud Hanora’yı (27) arayan su altı polisleri, kanal kenarındaki tarlada park halindeki taksiden şüphelenerek yanlarına yaklaştı.

KENDİLERİNİ ELEKTRİKÇİ OLARAK TANITMIŞLAR

Polisleri karşısında gören 3 şüpheliden 2’si tarlaya girip izini kaybettirdi. Havaya ateş açan takımlar, şüphelilerden Mustafa E.’yi yakalayarak gözaltına aldı. Bölgede inceleme yapan polisler, taksinin etrafında ve aracın içinde çalıntı olduğu tespit edilen plastik kaplı bakır telefon kabloları ele geçirdi. Taksi sürücüsü kaçan 2 şüphelinin ve Mustafa E.’nin taksisine kablolarla bindiğini ve kendilerinin elektrikçi olduklarını söyleyip, tarlada indiklerini anlattı.

İÇERİSİNDEKİ BAKIRLARI ÇIKARTMIŞLAR

Mustafa E.’nin üst aramasını gerçekleştiren polis, maket bıçağı ve enjektör içerisinde uyuşturucu unsur ele geçirdi. Genel Bilgi Taraması (GBT) yapılan Mustafa E.’nin hırsızlık hatasından kaydının bulunduğu ve bu yüzden cezaevinde yattığı tespit edildi. Etrafta ayrıntılı inceleme yapan takımlar, hırsızların tarla kenarında çalıntı kabloları yaktığını ve içerisindeki bakırları çıkarttığını belirledi. Mustafa E. ve taksi sürücüsü sorgulanmak emniyete götürüldü.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.