Son dakika… İstanbul’da kritik gün: En yoğun kar yağışı bekleniyor! Megakent alarmda… Peş peşe uyarılar

Meteoroloji’nin uyarılarının ardından İstanbul’da perşembe gününden bu yana aralıklarla etkili olan kar yağışı bugün kuvvetlenerek devam edecek. Meteoroloji’nin son hava durumu raporuna göre İstanbul’da kuvvetli kar sağanakları bekleniyor. Bugün akşam saatlerinden itibaren Avrupa Yakası ağırlıklı olmak üzere kar yağışlarının etkisini daha da arttıracağı ve yer yer yoğun gök gürültülü kar yağışları görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji’nin son kar yağışı uyarısında “Pazar günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenen kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

Son dakika... İstanbulda kritik gün: En yoğun kar yağışı bekleniyor Megakent alarmda... Peş peşe uyarılar

PROF. DR. ŞEN HARİTAYLA UYARDI: GÖK GÜRÜLTÜLÜ KAR YAĞIŞI GELİYOR

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen sosyal medya hesabından “Kalp rahatsızlığı olanlar dışarı çıkmayın. Soğuk havada kalbin mevcut vücut sıcaklığını koruyabilmek için daha fazla kan pompalar ve kalbin bunu yapabilmesi için daha fazla oksijene ihtiyaç duymaktadır. Kar yağışında İstanbul’da bugüne DİKKAT! Karadeniz üzerinde cumulonimbus bulutları var siklonik akış (alçak basınç dönüşümü) bunları bugün ilerleyen saatlerde İstanbul üzerine getirecek. Gök gürültülü kar yağışı yapar. Dikkat!” mesajlarını paylaştı.

Son dakika... İstanbulda kritik gün: En yoğun kar yağışı bekleniyor Megakent alarmda... Peş peşe uyarılar

VALİ YERLİKAYA’DAN AÇIKLAMA

Meteoroloji’nin İstanbul için turuncu kodlu uyarıda bulunduğunu belirten Vali Yerlikaya “Bu akşam ve pazar günü için çok dikkatli olmamız lazım, biz tedbirlerimizi aldık” dedi.

İSTANBUL RADARINDA İNANILMAZ HAREKETLİLİK

İstanbul’da beklenen kuvvetli kar sağanağı, İstanbul’un meteoroloji radarına yansıdı. İşte İstanbul’da bugün beklenen kar yağışının radar görüntüsü…

Son dakika... İstanbulda kritik gün: En yoğun kar yağışı bekleniyor Megakent alarmda... Peş peşe uyarılar

İŞTE 12 MART CUMARTESİ HAVA DURUMU RAPORU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara (Edirne ve Çanakkale hariç), İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Mersin, K. Maraş, Osmaniye, Hatay, Bolu ve Düzce çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Güneydoğu Anadolu’nun güneybatısı ile Mersin, Hatay ve Osmaniye çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; İstanbul, Bursa, Yalova ve Muş ile bu akşam saatlerinde Hakkari çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Akdeniz kıyıları dışında ülkemiz genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; ; İstanbul, Bursa, Yalova ve Muş ile bu akşam saatlerinde Hakkari çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, su baskını, sel, yüksek kesimlerde buzlanma ve don gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın, Marmara’nın kuzeyinde kuzey ve kuzeybatıdan kuvvetli (40-60 km/sa), Hakkari çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Son dakika... İstanbulda kritik gün: En yoğun kar yağışı bekleniyor Megakent alarmda... Peş peşe uyarılar

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.