Son Dakika: 3 saatlik kritik görüşmenin ardından Erdoğan ve Putin’den ilk sözler Kırım gerginliği unutuldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin, bir buçuk yıl sonra ilk kez yüz yüze görüştü. Yaklaşık 3 saat süren görüşmenin ardından Erdoğan ve Putin’den ilk mesajlar geldi.

“VERİMLİ GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Mevkidaşım Putin ile verimli bir görüşme gerçekleştirerek Soçi‘den ayrıldık” ifadelerini kullandı.

Son Dakika: 3 saatlik kritik görüşmenin ardından Erdoğan ve Putin'den ilk sözler! Kırım gerginliği unutuldu

“TEMASTA OLACAĞIZ”

Putin, görüşme sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ziyaret için teşekkür ederek, “Görüşme çok yararlı ve kapsayıcı geçti. Temasta olacağız” şeklinde konuştu.

Son Dakika: 3 saatlik kritik görüşmenin ardından Erdoğan ve Putin'den ilk sözler! Kırım gerginliği unutuldu

ERDOĞAN’IN KIRIM MESAJI NEYDİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurul Salonu’ndaki konuşmasında, Rusya tarafından ilhak edilen Kırım mevzusuna değinmiş ve “İlhakını tanımadığımız Kırım dahil, Ukrayna’nın toprak bütünlüğünün ve egemenliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kırım Tatarlarının haklarını korumak için daha fazla çaba göstermemiz gerekiyor” ifadelerini kullanmıştı.

Son dakika! Putin ile görüşen Erdoğan'dan S-400 konusunda net mesaj: Geri adım atmamız mümkün değilSon dakika! Putin ile görüşen Erdoğan’dan S-400 konusunda net mesaj: Geri adım atmamız mümkün değil

Son Dakika: 3 saatlik kritik görüşmenin ardından Erdoğan ve Putin'den ilk sözler! Kırım gerginliği unutulduHaberler.com – Son Dakika Haberleri Servet Uzun Servet Uzun Haberler.com Haberler.com – Son Dakika Haberleri Erdoğan'la Putin arasındaki antikor sohbeti, Soçi görüşmesine damga vurdu

Erdoğan’la Putin arasındaki antikor sohbeti, Soçi görüşmesine damga vurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soçi ziyaretini değerlendirdi Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soçi ziyaretini değerlendirdi Açıklaması

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.