Sıhhatte şiddet bitmiyor! Adana Çukurova Devlet Hastanesi’nde hücum

Edinilen bilgiye nazaran; kesici delici alet ile birbirlerini yaralayan 2 kümenin yaralıları, saat 18.20 sularında 112 ambulanslar ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesine getirildi.

Grupların hastanede sedye yüzünden tartışmaya başladığı belirtildi. Arbedeyi ayırmaya çalışan 3 güvenlik görevlisinin darbedildiği olayda, hekimlerle sıhhat çalışanlarının hücuma uğradığı kaydedildi. Olayda camların ve kapıların ziyan gördüğü belirtilirken çevik kuvvetin de müdahale ettiği aktarıldı.

Çalışanların kendilerini odalara kitlediği öğrenilen olayda hastanede arbede yüzünden hizmet verilemediği belirtildi.

“ÇEVİK KUVVET EŞLİĞİNDE BİLE SIHHAT HİZMETİ VERİLEMİYORSA SİZ DÜŞÜNÜN DURUMUNUN VAHAMETİNİ”

Olaya ait Cumhuriyet’e bilgi veren Genel Sıhhat İş Genel Lideri Derya Uğur, “Şiddetsiz gün geçmiyor. Can güvenliğimiz yok diyoruz kimseye kederimizi anlatamıyoruz. Arkadaşlarımız telaş içinde beklemekte. Biz içerdeki arkadaşlarımız ile irtibat halindeyiz. Onlar da biz de kaygılıyız” halinde konuştu.

“Çevik kuvvet eşliğinde bile sıhhat hizmeti verilemiyorsa siz düşünün durumunun vahametini” diyen Uğur, “Acil müdahale gerektiren bir hasta olması durumunda hastaya vaktinde müdahale edilememesinin sorumlusu şiddeti gösterenler ve buna göz yumanlardır. Sesimiz çığlığa dönüştü, çığlığımız duyulsun artık. Tek istediğimiz can güvenliğimizin sağlandığı bir ortamda hizmet üretmek. Eşimizi çocuğumuzu konutta bırakıp çıkarken, tekrar görememe kaygısı yaşamamak” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.