Şaban Sevinç: Altılı masa dağılabilir mi? Dağılabilir

2023 yılında yapılacak genel seçimlere 9 aylık bir süreç kalmışken siyaset arenası ısınmaya devam ediyor.

Cumhur İttifakı, adaylarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu deklare ederken, altılı masa ve muhalefet partilerinde ise aday belirleme kararsızlığı devam ediyor.

CHP Genel Lider Yardımcısı Bülent Kuşoğlu,CHP’nin adayı kesin olarak Kılıçdaroğlu ve çok da olağan. Ana muhalefet partisi genel liderini aday çıkarmalı. demişti.

“Karşı çıkarlarsa masa dağılır”

Bülent Kuşoğlu, Kılıçdaroğlu’nun adaylığının masada reddedilmesi Türkiye için ne manaya gelir, bunun yeterli kıymetlendirilmesi lazım. Çalışkan, dürüst, birikimli bir devlet adamı. Buna karşın olmazsa, Alevi olduğu için reddedildi algısı yerleşecek. Bunu toplum da demokrasi de hazmedemez. Bu durumda karşı çıkarlarsa masa dağılır. tabirlerini kullanmıştı.

TV100 ekranlarında gündemi pahalandıran CHP’ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Şaban Sevinç, Bülent Kuşoğlu’nun demeci Kemal Bey’in hislerini yansıtıyor dedi.

“Masa dağılabilir mi? Dağılabilir”

Şaban Sevinç,İYİ Parti’den gelen açıklamalar Kemal Bey’in inancı nedeniyle seçilme talihi olmadığına yönelik bir barikat geliştiriyor. Bu hususta geri adım atma fikirleri yok. Masa dağılabilir mi? Dağılabilir. diye konuştu.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.