Köpeğiyle dünyayı turladı

ABD’li gezgin Tom Turcich, yaya olarak çıktığı ve tam 7 yıl süren dünya turunu, 21 Mayıs 2022’de yola ilk çıktığı New Jersey kentinde noktaladı. Amerikan CNN televizyonuna konuşan Turcich, tam 15 yıllık hayalini gerçekleştirdiğini belirterek, bitişte taşıdığı en büyük hissin “rahatlama” olduğunu söyledi.

2006 yılında uzun yıllardır arkadaşı olan Ann Marie’yi trajik bir jet-ski kazasında kaybeden Turcich, bu tarihten sonra hayata farklı gözle bakmaya başladığını belirtti. “O benden daha iyi bir insandı” diyen Turcich, “‘Bir gün ben de öleceğim ve bu her an olabilir’ dedim. Her şeyi yeniden değerlendirmeye başladım” diye konuştu.

GUINNESS REKORLAR KİTABI’NA GİRDİ

Bu süreçte Guinness Rekorlar Kitabı’na da giren ve dünyayı yürüyerek dolaşan ilk insan olan Steven Newman’ın kitabını okuyan Turcich, aynı zamanda yaya gezgin Karl Bushby’den de ilham almış ve bu zorlu maceraya kendisi de atılmak istemiş. Turcich, “Sadece Paris’e ya da Machu Picchu’ya gitmek değil, dünyayı anlamak ve insanların nasıl yaşadığını gün be gün görmek istedim” diye konuştu.

İSPANYA/VALENCIA

3 YIL ÖNCE TÜRKİYE’DEN GEÇTİLER

TurcIch, birbirinden güzel anılar biriktirdiği 7 yıllık yolculuğunda Türkiye’den de geçti. 2019’da yol arkadaşı Savannah ile birlikte 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü yürüyerek geçen Turcich, köprüden yaya olarak geçmesine izin verilen ilk kişi oldu. Türkiye’den geçtiği sırada Kapadokya’ya da gitti. Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımda, seyahati sürecinde bir doğum gününü Türkiye’deki arkadaşlarıyla kutladığını söyledi. Turcich, Türkiye’de düğünlere bile katıldığını anlattı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.