Kılıçdaroğlu’ndan ‘Kurban Bayramı’ iletisi

CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kurban Bayramı iletisinde, “Hiç kimsenin kimliği, inancı ve hayat üslubu münasebetiyle ötekileştirilmediği, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği, her konutta huzurun ve rahmetin olduğu, evvel israf ve yolsuzlukların, akabinde da yoksulluğun tarihe gömüldüğü bir Türkiye’yi, daima birlikte, el ele inşa edeceğiz” dedi. 

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kurban Bayramı hasebiyle bir bildiri yayımladı. Kılıçdaroğlu yayımladığı iletide şu tabirleri kullandı:

“CUMHURİYETİMİZİ DEMOKRASİ İLE TAÇLANDIRACAĞIZ”

“Kurban Bayramında bütün yurttaşlarımın bayramını yürekten kutluyorum. Birlik ve beraberliğin, müsamahanın, kardeşliğin, bir ortada olmanın değerini çok daha düzgün anladığımız bu hoş bayramın, milletimizin içindeki umudu büyütmesini diliyorum. Ülke olarak sıkıntı günlerden geçtiğimizi, derin bir ekonomik buhranın içinde olduğumuzu hepimiz çok âlâ biliyoruz. Tüm bu ekonomik sıkışmışlığın içerisinde, artan şiddet olayları canımızı yakıyor. Lakin ben, asla umutsuz değilim, milletimiz de olmamalıdır.

Çünkü biz, yurttaşlarımıza bir kelam verdik, hoş Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız. Bunun için milletimizle vilayet il, ilçe ilçe, sokak sokak buluşuyor, dertleşiyor, kucaklaşıyoruz. Hiç kimsenin kimliği, inancı ve ömür şekli münasebetiyle ötekileştirilmediği, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği, her konutta huzurun ve rahmetin olduğu, evvel israf ve yolsuzlukların, akabinde da yoksulluğun tarihe gömüldüğü bir Türkiye’yi, daima birlikte, el ele inşa edeceğiz.”

SAĞLIKTA ŞİDDETE DİKKAT ÇEKTİ

Doktor ve avukatlara yönelik şiddete dikkat çeken CHP önderi, “Bu his ve niyetlerle, salgın hastalıkla gayretin ön safında yer alarak şehit düşen sıhhat işçimize, zalimce katledilen avukatımıza, terörle uğraşta şehit düşen güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine de sabır ve başsağlığı diliyorum. Tüm milletimizin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.