Kayseri’de 3 kişiyi öldürmüştü, kırmızı bülten talebi!

Olay, 3 Ocak’ta Melikgazi ilçesi Hunat Mahallesi Gavremoğlu Caddesi’nde meydana geldi. Mehmet Yılmaz ile kuzenleri Seyit ve Gaffar Mehmet Yılmaz ortasında miras nedeniyle çıkan tartışma, kısa müddette hengameye dönüştü. Tartışmaya Seyit ve Gaffar Mehmet kardeşlerin dayısı Serdar Yılmaz da dahil oldu.

Bu sırada Mehmet Yılmaz, belinden çıkardığı tabancayla 2 kardeş ile Serdar Yılmaz’a ateş açtı. Olay yerinden geçen M.A.’ya da yerden seken mermi isabet etti. Yılmaz kardeşler olay yerinde, dayıları Serdar Yılmaz ise kaldırıldığı hastanede ömrünü yitirdi. Olayın akabinde kaçan Mehmet Yılmaz ise 156 gündür yakalanamadı.

3’ER SEFER MÜEBBET TALEBİ

Olayla ilgili hazırlanan iddianame, Kayseri 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. İddianamede; firari Mehmet Yılmaz hakkında 3 sefer ‘kasten adam öldürme’ cürmünden müebbet mahpus cezası istendi. Yılmaz hakkında ayrıyeten M.A.’nın yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle ‘silahtan sayılan cisim ile yaralama’ hatasından ceza talep edildi. Mehmet Yılmaz ile cinayet sonrası görüştüğü tez edilen M.Y. isimli arkadaşı hakkında ise ‘suçluyu kayırma’ hatasından birebir evrak kapsamında dava açıldı.

Evraka bakan Kayseri 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi de Adalet Bakanlığı’na yazı yazarak kırmızı bülten talebinde bulundu. Yurt dışına kaçtığı tez edilen Mehmet Yılmaz için yakalamaya yönelik tutuklama kararı istendi.

KAYNAK: DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.