İstanbul’daki Elif Çakal cinayetiyle ilgili olay yerinde keşif yapıldı

İstanbul Sultangazi’de 26 Haziran 2021 tarihinde yaşanan fecî olayda 15 yaşındaki Elif Çakal’ın cansız vücudu, Cebeci Taş Ocakları mevkiinde uçurumda bulunmuştu.

Dehşet olayın akabinde başlatılan soruşturmada, 4 arkadaşı intihar ettiğini öne sürerken annesi ise kızının itildiğini tez etmişti.

Çakal’ın vefatıyla ilgili başlatılan soruşturmada gözaltına alınıp tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen T. Y., S.T. ile iki erkek arkadaşı, isimli denetim kuralıyla özgür bırakıldı.

Karar sonrası olay yerinde keşif kararı verilmişti.

Olay yerinde keşif yapıldı

Tutuksuz sanık G. K., U. B. ile suça sürüklenen T.Y., S.T., müştekiler Abdulkadir Aydın, Şüheda Tekin ve maktulün annesi Hacer Çakal ve avukatları, olay yeri inceleme ve uzman takımları olayın yaşandığı yerde yapılan keşifte hazır bulundu.

Yoğun güvenlik önlemleri altında yapılan keşifte, olay yeri güvenlik şeridi içerisine alındı. Çok sayıda polis grubunun sevk edildiği olay yerinde ise basın mensuplarının imaj alınmasına müsaade verilmedi.

“Tecavüz etmeye kalkmışlar, dövmüşler, ceza almalarını istiyorum”

Olay yerinde yapılan keşif sonrası İHA muhabirine açıklamadan bulunan Elif Çakal’ın annesi Hacer Çakal, “Benim çocuğum intihar edecek bir çocuk değildi. Ben bunların ceza almasını istiyorum. Benim çocuğumu yediler. İntihar edecek bir çocuk değildi. Kardeşini konuşturdum. Tecavüz etmeye kalkmışlar. Çocuğu orada sıkıştırmışlar. Koştuğu yerde mi düştü. Çocuğumu dövmüşler. İnsan, düşman düşmanına bunu yapmaz. Çocuğumu hayattan kopardılar. Geceleri sabaha kadar uyuyamıyorum. Dayanamıyorum, çok güç durumdayım. Bunların en ağır ceza almalarını istiyorum. Üstünü kapatırsalar diğer canlar da yanar.” sözlerini kullandı.

Yaklaşık 2 saat süren keşfin akabinde heyet bölgeden ayrıldı.

Düştüğü uçurumun kenarında dövüldüğü manzaralar ortaya çıkmıştı

Öte yandan soruşturma sürerken Elif Çakal’ın, vefatından kısa müddet evvel yanındaki arkadaşlarından biri tarafından çekilen imgeleri ortaya çıkmıştı.

Görüntülerde Çakal’ın, yanındaki iki kız arkadaşı tarafından düştüğü uçurum kenarında dövüldüğü görülürken, yanındaki erkeklerin ise imaj çektiği anlaşılmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.