Irmakta kaybolan Burundili genç 63 gündür aranıyor

İstanbul’da ithalat ve ihracat işleri yapan bir şirkette çalıştığı belirtilen Burundili Ally Seifu Bukere, haziran ayı başında arkadaşıyla birlikte tatil için Antalya’ya geldi.

Türkiye’nin en büyük doğal su parkuru olan Manavgat’ın Köprülü Kanyon Ulusal Parkı’ndaki Beşkonak bölgesinde, 11 Haziran’da rafting tipine katılan Bukere ve arkadaşı Fahad Nsabimana (20), etraftakilerin ‘çok tehlikeli’ ikazına aldırmadan suya girdi.

Şiddetli akıntı nedeniyle bir mühlet sonra yorulan 2 arkadaş, etraftakilerden yardım istedi. Etraftakiler Fahad Nsabimana’yı kurtardı fakat Ally Seifu Bukere akıntı ile birlikte gözden kayboldu.

ROBOTLARLA ARAMADAN DA SONUÇ ÇIKMADI

İhbarla bölgeye Jandarma Arama-Kurtarma, Jandarma Sualtı Arama-Kurtarma, AFAD, Side Sualtı Arama-Kurtarma, Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı, AKUT, İHH, itfaiye ve sıhhat takımları sevk edildi. Kıyıda ve su yüzeyinde hem dronla havadan hem karadan yapılan aramalardan sonuç alınamadı.

Jandarma SAK timi ve sivil kuruluşların dalgıçlarının günlerce ırmak içerisinde yaptığı aramalardan da bir sonuç çıkmadı. Bölgeye getirilen robotlarla yapılan aramalarda da Bukere’nin izine rastlanılmadı. Irmak içerisinde dalgıçlarca yapılan aramalar bir mühlet sonra sonlandırılırken, kıyıdan yüzey taramalarına 63 gündür devam ediliyor.KAYNAK: DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.