iPhone 14 Pro modelleriyle ilgili şok iddia

Apple tarafından açıklanan 7 Eylül tarihine artık 3 gün kaldı. Amerikalı teknoloji devi için yılın en önemli günü olması beklenen bu tarihte birçok yeni cihaz tanıtılacak. Ancak tabi ki milyonlarca insanın gözü kulağı, iPhone’un yeni serisi olması beklenen iPhone 14’de olacak.

Bugüne kadar iPhone 14 ile alakalı pek çok iddia ortaya atıldı. Üstelik bu iddiaların pek çoğunun odak noktasında, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinin ön yüzeyinde yer alan çentik tasarımının terk edilecek olması ve bunun yerine biri silindir diğer daire şeklinde iki deliğin yer alması bulunuyor. Ancak dün akşam saatlerinde dolaşıma giren ve iPhone 14 Pro modeline ait olduğu iddia edilen bir video, tüm ezberleri bozabilir.

iPhone 14 Pro modelleriyle ilgili şok iddia

Çinli bir Twitter hesabı tarafından paylaşılan videoda, kullanıcı ayarlar bölümünde yaptığı ufak bir değişiklikle ekranın üst bölmesinde yer alan iki farklı delikli yapıyı tek bir bütün haline getirebiliyor.

Silindir kamera haznesi ile yuvarlak sensörün arasında kalan ekran kısmında yer alan piksellerin karartılarak bir bütün haline getirilmesi mantığına dayanan bu özelliğin gerçekten iPhone 14 Pro modellerinde bulunup bulunmayacağı tartışılmaya başlanırken, bu sorunun yanıtını sadece 3 gün sonra alacak olmamız içimizi fazlasıyla rahatlatıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.