Gaziantep’teki saldırganın emniyet önüne geldiği anlar

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesindeki Vilayet Emniyet Müdürlüğü binasının önünde dün akşam saatlerinde hareketlii anlar yaşanmıştı.

Üzerinde bomba olduğunu ve kendini patlatacağını söyleyen saldırgan, tekbir getirmeye başladığı esnada polisler tarafından vurularak etkisiz hale getirilmişti.

Yaralı saldırganın hastanedeki tedavisi sürerken olayla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.

Kimliğini tespit ettiler

Saldırganın 32 yaşındaki Ümit Koçyiğit olduğu tespit edildi. Müdahale öncesinde tekraren ikaz alan Ümit Koçyiğit, polislerin üzerine yürümeye başlamasıyla ayak bölgesinden 8 kurşunla vuruldu.

Elindeki poşeti yere atınca fark edildi

Amacı ve emeli tam olarak bilinmeyen saldırgan Ümit Koçyiğit’i birinci fark eden ise Emniyet Müdürlüğü girişindeki güçlendirilmiş kulübede nöbet tutan polisler oldu. Asayiş Ofisi Cinayet Ofiste da misyon yapmış olan ve olay anında nöbet tutan polis memuru saldırganın elindeki poşeti bıraktığını ve tekbir attığını görünce yanındaki meslektaşını da ikaz ederek çabucak beton blok ardına mevzilendi. Bir taraftan şahsı uzaklaşması ve yera yatması için uyaran polisler öteki taraftan ise şahsın belinden sarkan kabloları ve elindeki tetiği fark etti. Polisler o anda bölgede bulanan tüm meslektaşlarını ”bomba var” diyerek ikaz etti. İkaz üzerine mevkilenen polisler silahlarına sarıldı.

Üzerindeki düzenek geçersiz çıktı

Bomba imha uzmanının denetimlerinin akabinde Koçyiğit’in üzerindeki düzeneğin gerçek bomba olmadığı belirlendi.

Emniyet önüne geliş anı kamerada

Canlı bomba paniğine neden olanKoçyiğit’in Gaziantep nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilirken, Vilayet Emniyet Müdürlüğü binası önünde yaşattığı kaygı dolu anların saniye saniye yansıdığı güvenlik kamera manzarasına İHA ulaştı. Koçyiğit’in yayan olarak orta caddeden bölgeye geldiği görüldü.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.