Galatasaray ve Fenerbahçe’nin Sergio Oliveira ile ilgilendiği savı

Geçen dönemi İtalya Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Roma’da kiralık olarak geçiren Portekizli orta saha Sergio Oliveira için Fenerbahçe ve Galatasaray’ın transfer yarışına girdiği ileri sürüldü.

Portekiz basınından O Jogo’nun haberine nazaran; Porto Teknik Yöneticisi Sergio Conceiçao’nun planları ortasında yer almayan 30 yaşındaki Oliveira, grubun dönem başı kampında yer almadı. Haberde; menajerlik hakları Jorge Mendes’in elinde bulunan Portekizli oyuncunun yeni adresinin Türkiye olabileceği söz edildi.

UEFA KONFERANS LİGİ’Nİ KAZANDI

İlk olarak Fenerbahçe’nin gündemine gelen ve Fenerbahçe Futbol Koordinatörü Mario Branco ile olan ilgilerinin bu transferde öne çıkacağı belirtilen Sergio Oliveira’nın, artık de Galatasaray’ın listesine girdiği ve bu transfer için bir “Türk Derbisi” yaşanacağı tabir edildi. Haberde, Branco’nun PAOK devrinde birlikte çalıştığı Sergio Oliveira’yı, Jorge Jesus’un ısrarla istediği belirtilse de Galatasaray’ın da bu transferde pes etmediği ve Porto ile görüşmelerini sürdürdüğü belirtildi.

Sergio Oliveira, evvelki kış transfer devrinde kiralık olarak Roma’ya katılmış ve çıktığı 22 maçta 3 gol 1 asist kaydetmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.