Eski Beyaz Saray Sözcüsü Psaki, MSNBC ile anlaştı

Eski Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, memleketler arası haber kanalı MSNBC ile anlaştı.

Psaki Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bu son baharda fevkalade MSNBC ailesine katılacak olmaktan ötürü çok heyecanlıyım. Gerçekleri ortaya çıkarmak ve bu ülkenin insanları için en değerli olan hususları derinlemesine incelemek hiç bu kadar değerli olmamıştı” sözünü kullandı.

MSNBC’den yapılan yazılı açıklamada da Psaki’nin MSNBC Yayın Kümesine bağlı birçok kanaldaki siyasi içeriklerde yorumcu olarak yer alacağını ve bir programın sunuculuğunu yapacağını duyurdu.

AA’nın aktardığına nazaran MSNBC Lideri Rashida Jones da yaptığı açıklamada, “Psaki’nin hükümetteki ve seçim kampanyalarındaki geniş tecrübesi ve Beyaz Saray ile Washington’a yönelik perspektifi MSNBC’yi farklı bir yere getirecektir” yorumunda bulundu.

GEÇİŞ SÜRECİ TARTIŞMALARA YOL AÇMIŞTI

ABD’nin eski lideri Barack Obama periyodunda Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğü yapan Psaki, Biden’ın başkanlık koltuğuna oturduğu 20 Ocak 2021’den itibaren Beyaz Saray Sözcülüğü yapıyordu.

Psaki, 13 Mayıs’ta vazifesini yardımcısı Karine Jean-Pierre’ye devrederek, Beyaz Saray’dan ayrılmıştı.

Öte yandan Psaki’nin hâlâ vazifedeyken birçok kanal ile görüşmeler yapması ise etik tartışmalarına yol açmıştı.

Beyaz Saray Sözcüsü olarak yıllık yaklaşık 180 bin dolar civarında maaş alan Psaki’nin MSNBC’den yılda yaklaşık 1,5 milyon dolar maaş alacağı tez edilmişti. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.