Diyarbakır Barosu Danıştay’da İstanbul Sözleşmesi’ni savunacak

DİYARBAKIR – Diyarbakır Barosu, İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararının iptali için açtığı davanın 28 Nisan 2022’de Danıştay’da görülecek duruşması hakkında Av. Tahir Elçi Konferans Salonu’nda basın toplantısı gerçekleştirdi.

Basın toplantısına Baro Başkanı Nahit Eren, Yönetim Kurulu üyeleri ve merkez koordinatörleri Hatice Demir, Öykü Çakmak, Zuhal Işık, merkez temsilcisi Asya Cemre Işık, dosyayı takip eden merkez üyeleri Aslı Pasinli, Gazal Bayram ile merkez yürütme kurulu üyeleri, kurum temsilcileri ve baro üyesi avukatlar katıldı.

Toplantıda, başta kadınlar olmak üzere tüm hak savunucularına, kadın kurumlarına, barolara ve sivil toplum örgütlerine 28 Nisan’da Ankara’da görülecek duruşmaya katılım çağrısı yapıldı.

Açıklamada, “Bizler, açıkça Anayasa’ya aykırı, kadınların kazanılmış haklarını, temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldıran bu çekilme kararının iptal edilmesi için 28 Nisan 2022 tarihinde görülecek duruşmada İstanbul Sözleşmesi’ni savunmak için Danıştay’da olacağız” denildi. (DUVAR)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.