Beyaz Saçlardan Kurtulmak İsteyenler Bu Numarayı Kesinlikle Denesin! İşte Beyaz Saçlardan Kurtulmanın Yolu

Beyaz saç, hepimiz hayatımızın bir noktasında bununla uğraşmak zorundayız. Kimi beşerler birinci beyaz saçlarına yirmili yaşlarının başında kavuşurken, öbürleri çok uzun bir mühlet saçsız kalırlar. Birinci beyaz saçınızı gördüğünüzde, geri dönüşün olmadığını bilirsiniz. Mutlaka kalmak için buradalar! Bu durumu kabul edip o ağarmış saçları kafana takmayabilirsin ya da şimdi bu mevzuda rahat değilsen onlardan kurtulmak için de her türlü şeyi yapabilirsin.

SAÇLARI BOYAMAK

Saçınızı boyamak hayli ağır bir aktivitedir. Bunu konutta yapabilir yahut bir kuaföre gidip öteki birinin sizin için yapmasına müsaade verebilirsiniz, fakat her iki durumda da çok fazla vakit ve para gerektirir. Ayrıyeten, saçınızın hoş görünmeye devam etmesini istiyorsanız bunu yapmaya devam etmelisiniz. Neyse ki, artık çok daha ucuz ve en az saç boyası kadar tesirli olan yeni bir numara var.

Bu numara için gereksiniminiz olan tek şey bir torba patates! Patates kabukları, katekolaz ismi verilen bir enzim içerir. Bu enzim, cilt tonlarını eşitlemeyi amaçlayan kozmetik eserlerde kullanılır. Fakat, bu enzim cildinizi eşitlerken tıpkı vakitte saçınıza biraz renk katabilir! Patates kabukları saçınıza ziyan vermez, ki bu birden fazla kimyasal saç boyası için söylenemez, bu yüzden denemeye bedel, değil mi?

NASIL YAPILIR?

Saçınızı patates kabuklarıyla boyamak kulağa büsbütün saçma geliyor elbette ancak işe yarıyor! Ve tıpkı vakitte harika kolay. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

Birkaç patatesi yaklaşık 20 dakika kaynatın.
Patateslerin kabuklarını çıkarın ve bir karıştırıcıda (patatesler değil, kabukları) karıştırın.
Saçınızı olağanda yaptığınız üzere yıkayın ve sonrasında patates kabuğu lapasını saçınıza uygulayın.
Patates kabuğu lapasını en az 15 dakika bekletin ve akabinde su ile durulayın.
Patates kokusundan kurtulmak için saçınıza bir saç maskesi yahut saç kremi uygulayın. Bu kadar!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.