Bayramda köprü ve yollar fiyatsız mi? Hangi otoyol ve köprüler ne vakit fiyatsız?

Kurban Bayramı’nda fiyatsız olarak geçilebilecek köprü ve otoyollar muhakkak oldu. Buna nazaran Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sorumluluğundaki otoyollar ile köprülerde geçişler bayramda fiyatsız olacak. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü kullananlar geçiş fiyatı ödemeyecek.

Kurban Bayramı müddetince fiyatsız olarak geçilebilecek köprü ve otoyollar açıklandı. Fiyatsız yollar ve köprüler içerisinde yap İşlet Devret modeliyle yapılan otoyol ve köprüler yer almıyor. Bayram mühletince Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altındaki otoyollardan geçiş fiyatı alınmayacak.

BAYRAMDA KÖPRÜ VE OTOYOLLAR FİYATSIZ Mİ?

Kurban Bayramı’nda bu gece yarısından başlamak üzere Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sorumluluğundaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçiş fiyatsız olacak.

Kamu özel işbirliği (KÖİ) kapsamında yapılan ve özel şirketler tarafından yaptırılıp işletilen köprü ve otoyollarda ise bayramda fiyatsız ya da indirimli geçiş olmayacak.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Cumhurbaşkanı Kararı’na nazaran Yavuz Sultan Selim, Osmanbey, 18 Mart Çanakkale köprüleri, İstanbul-İzmir Otoyolu, Kuzey Marmara Otoyolu, Avrasya Tüneli bayramda da paralı olacak.

Aynı kararla, 9 Temmuz’dan başlamak üzere belediyeler ve bağlı kuruluşlarınca yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden yararlanacaklar da kelam konusu kararname dışında tutularak, belediyelere bu istikamette fiyatsız hizmet verebilme imkanı tanındı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.