Atatürkçü Niyet Derneği’nden o cenazeye cürüm duyurusu

Atatürkçü Niyet Derneği, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanların da katıldığı, İsmailağa Cemaati’nin ‘şeyhi’ Mahmut Ustaosmanoğlu’nun cenazesi hakkında cürüm duyurusunda bulundu. Devlet vazifelilerinin önünde yeni ‘şeyh’ atanmasının anayasaya karşıt olduğu savunuldu.

Atatürkçü Fikir Derneği, İsmailağa Cemaati’nin piri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun 24 Haziran 2022 tarihinde düzenlenen, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların da katıldığı cenaze merasimine kabahat duyurusunda bulundu.

Törene katılan Recep Tayyip Erdoğan, Adil Karaismailoğlu, Mustafa Varank, Ali Erbaş, savcılık tarafından tespit edilecek öbür muhalefet ve iktidar milletvekilleri ve devlet memurları hakkında Ankara Nöbetçi Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan cürüm duyurusunda, “Laiklik” unsurunun ihlal edildiği belirtildi.

DEVLET VAZİFELİLERİ ÖNÜNDE PİR ATANMIŞTI

Cenazede Mahmut Ustaosmanoğlu’nun vasiyeti üzerine yerine dünürü Hasan Kılıç’ın geçtiği söz edilmişti. Cenaze merasiminde devlet vazifelileri önünde cemaate yeni pir atanmasının, sessiz kalınarak zımnen onaylandığı belirtilerek bu durumun da anayasaya muhalif olduğu savunuldu.

Suç duyurusunda, “Görevleri gereği devletin kamu gücünü elinde bulunduran Cumhurbaşkanının, bakanların, milletvekillerini, askerlerin ve güvenlik güçlerinin sahip oldukları kamusal güç nedeniyle, hatanın işlenmesinin kolay olacağı aşikar olduğundan anılan bireyler açısından manevi cebrin kâfi olacağı göz önüne alınmalıdır” denildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.