Antalya’da sokak ortasında kavga eden çift, polis merkezinde polisi yaraladı

DHA

Antalya’nın Alanya ilçesinde 10 Nisan’da öğle saatlerinde hareketli dakikalar yaşandı.

Uyuşturucu bağımlısı genç çift, sokak ortasında tartışmaya başladı.

Tansiyonun yükselmesiyle, kadını yerlerde sürükleyen şahıs, tekme ve yumruklarla darbetti.

Çevredekilerin cep telefonu kamerasıyla görüntülediği kavgada, erkeğin ‘Polis gelecek‘ diyerek darbettiği kadının ‘Beni bırak’ diye çığlık attığı duyuldu.

Kendini kurtaran kadının, eline geçirdiği cismi ‘Sen bana nasıl vurursun?’ diyerek erkeğe fırlattığı görüldü.

Kimlikleri tespit edildi

Görüntünün sosyal medyada paylaşılmasının ardından Alanya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayla ilgili çalışma başlattı.

Yapılan araştırmalar sonucu polis, kavga edenlerin O.K. ve eşi B.K. olduğunu belirledi.

Direndikleri kadın polisi yaraladılar

Polis merkezine götürülen çiftin, işlemleri sırasında polise direndiği ve bir kadın polis memurunu yaraladığı ortaya çıktı.

Çıkarıldıkları mahkemece haklarında verilen adli kontrol kararına yapılan itirazın ardından koca O.K., tutuklanarak cezaevine götürüldü.

Başsavcılıktan açıklama geldi

Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olaya ilişkin yapılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

Resmi nikahla evli olan B.K. ile O.K.’nin 10.04.2023 tarihinde Alanya ilçe merkezinde sokak ortasında belirlenemeyen bir sebeple tartıştıkları ve akabinde O.K.’nin eşi olan B.K.’yi darbederek yaraladığı, bilahare B.K.’nin de eşi O.K.’ye karşılık vererek onu darbedip yaraladığı olay ile ilgili kolluk birimi tarafından Cumhuriyet Başsavcılımıza bilgi verilmesi üzerine soruşturma başlatılmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımız ilgili kolluk birimine, müşteki şüphelilerin ifadelerinin alınması, doktor raporlarının temin edilmesi ve olaya ilişkin delillerin toplanması talimatını vermiştir. Polis karakolunda olaya ilişkin adli işlemler yapıldığı esnada, O.K. ve B.K. işlemlerin yapılmasına direnmişler, görevli polis memurlarına saldırarak kadın polis memurunu yaralamışlar, gözetim odasının kapısına tekme vurmak suretiyle zarar vermişlerdir.

Müşteki şüpheliler karşılıklı olarak birbirlerini yaralama eylemleri nedeni ile alınan ifadelerinde birbirlerinden şikayetçi olmamışlardır. Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından adı geçen müşteki şüpheliler hakkında görevi yaptırmamak için direnme ve kamu malına zarar verme suçlarından ayrı bir soruşturma başlatılarak tutuklanmaları talebi ile Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmişlerdir. Sulh Ceza Hakimliği her iki şüpheli hakkında adli kontrol kararı vermiştir. Cumhuriyet Başsavcılığımızca adli kontrol kararına yapılan itiraz üzerine Sulh Ceza Hakimliği şüpheli O.K. hakkında tutuklama kararı vermiştir. Şüpheli O.K. yapılan işlemlerinin ardından Alanya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na alınmıştır. Adı geçen müşteki şüphelilerin birbirlerine karşı gerçekleştirdikleri eşi kasten yaralama suçları yönünden soruşturma devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir