Ağır Ceza Mahkemesi Lideri Şükrü Çağlar meyyit bulundu

Ankara 29’uncu Ağır Ceza Mahkemesi Lideri Şükrü Çağlar (46), adliyeye gelmemesi üzerine meskenine gelen polis takımları tarafından meyyit bulundu. Çağlar’ın başkanlığını yaptığı mahkemede FETÖ davalarının görüldüğü öğrenilirken, mevt nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılacağı bildirildi.

Ankara 29’uncu Ağır Ceza Mahkemesi Lideri Şükrü Çağlar’ın, bugün adliyeye gelmemesi üzerine mesai arkadaşları kendisine telefonla ulaşmaya çalıştı. Çağlar’ın telefonlara karşılık vermemesi üzerine polise haber verildi. Çağlar, polis takımları tarafından konutunda meyyit bulundu. Çağlar’ın vefat nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılacağı öğrenildi.

BAKAN BOZDAĞ’DAN TAZİYE MESAJI

Çağlar’ın başkanlığını yaptığı mahkemede anayasal tertibe karşı işlenen cürümler ve FETÖ davaları görülüyordu. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Çağlar için Twitter hesabından taziye iletisi paylaştı.

Bakan Bozdağ, taziye bildirisinde, “Vefat eden Ankara 29’uncu Ağır Ceza Mahkemesi Liderimiz Şükrü Çağlar’a Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına başsağlığı ve sabır dilerim. Rabbim, merhameti ve mağfireti ile muamele eylesin. Yeri cennet, makamı ali olsun inşallah” sözlerini kullandı. DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.